0850
840 4105
info@erzinsuaritma.com

HABER DETAY

Anasayfa

haberler

ERZİN SU ARITMA CIHAZİ FİLTRE DEGİSİMİ11-04-2017

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Bildiğiniz gibi su arıtma cihazı filtre değişimi sağlığımız açısından önemli bir konudur. İşte bu yüzden Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Ne Zaman Yapılır? Filtre Değişim Zamanı Nasıldır? Filtre Değişimi Nasıl Yapılır? Cihazın Filtresi Nasıl Değiştirilir ve tekrar takılır? sorularına yanıt arayacağız bu yazımızda. Çoğu su arıtma cihazı filtreleri temizlenemediğinden temizlemeye çalışmak yerine değiştirmek daha mantıklı bir davranış olacaktır. Su arıtma cihazı filtre gözenekleri tıkandıkça, filtrenin etkisi azalır ve suyu filtre etme oranı düşer. Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Adana ve çevre illere firmamız güvencesiyle sunulmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Ne Zaman Yapılır? Değişim Zamanı Nasıldır?

  Cihaz filtresi kimyasal ve bakterileri filtre ettiğinden dolayı filtreyi temizleyip kullanmamız olanaksızdır. Ev Tipi (Evsel) su arıtma cihazlarının hiçbirinin filtresinin temizliğinin yapılarak kullanılmasına imkan yoktur. Su arıtma cihazı Filtre Değişim Zamanı 6 ay olarak şu şeklilde uygulanmaktadır. Su Arıtma cihazlarında bulunan ilk 3 filtre mutlaka 6 ay sonra değişmelidir. Buradaki 6 ay şu şekilde açıklığa kavuşmalıdır. Kullansanız da kullanmasanızda 6 ay önce taktığınız su arıtma cihazı filtresi değiştirilmelidir. Ayrıca su arıtma cihazlarının mutlaka su görmesi, yani içinden su geçmesi gerektiği için 20 gün gibi bir sürede cihazınızın içinden su geçmezse, su arıtma cihazı filtreniz kuruyacağından filtre içinde bakteri oluşumuna sebep olur. Bu sebepledir ki cihazın uzun süreli kullanılmaması durumunda, kullanılmadan önce mutlaka filtreleri değiştirilmelidir.

 Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Nasıl Yapılır? Nasıl Değiştirilir ve Tekrar Takılır?

 Eğer su arıtma cihazınızı ERZİN SU ARITMA Sistemleri firmasından aldıysanız, firmamız filtre değişim takibini siz tüketicilerin yerine kendisi yaparak sizleri bu zahmetten kurtarmaktadır. Yani tüketicilerin filtrelerin ömrüne bağlı kalarak değişim zamanlarını iyi kontrol etmeleri, bir firmadan aldılarsa, mutlaka bu takibin yapılmasını istemeleri gerekir. İşte bu yüzden ERZİN SU ARITMA Sistemleri Montajını yaptığı ürünlerin takibini yapmaktadır.

  Bu işlemleri ERZİN SU ARITMA olarak internet sitemiz veritabanında takip ederek, evinizde hızlı güvenilir, kaliteli malzemeler ile itina ile yapmaktayız.ERZİN SU ARITMA Sistemleri, sektöründe Adana'nın en iyi su arıtma firması olmasının yanı sıra Türkiye'nin sayılı firmaları arasında yer almak için çalışmalarını sürüdürmektedir. Firmamızın su arıtma sistemleri çok sayıda Sertifika ve Kalite Belgesine sahiptir. Firmamızdan alınan ürünlerin kurulumu ve montajı evinizde yapıldıktan sonra filtre değişimi takibi ve hizmetini firmamızdan alabilirsiniz. Bunun için telefon numaramız yada sitemiz üzerinden online servis hizmetimizi kullanabilirsiniz.

ERZİN SU ARITMA Filtre Değişim Süreleri Kaç Aydır ?

 Membran Filtre Membran filtre su arıtma cihazının ana filtresidir yani su arıtma cihazının beyni memran filtredir.5 Micron,Aktif Karbon Filtre ve Karbon Block filtrelerinden su geçtikten sonra memran filtreye girer yukarıda belirtilen su arıtma filtreleri membran filtreye suyu arıtması için sadece hazırlarlar.Membran Filtrenin değişim süresi diğer filtreler değişim süresinde değiştiği takdirde 2 Yıldır ama bölge bölge değişim göstermektedir.Sağlıklı ve Kaliteli bir su içmek istiyorsanız Membran filtenizi zamanında değiştirmeye dikkat ediniz.ERZİN SU ARITMA Zamanında değiştirilmeyen filtreler sonucu suda bakteri üremekte ve sağlığa zarar vermektedir.

5 Micron Filtre 5 Micron filtre su arıtma cihazının 1. Aşaması olarak da bilinir su ilk olarak bu filtreden geçer ve 5 Micron filtrenin görevi suda ki kum-tortunun süzülümünü sağlar ve suyun membranda arıtımı için suyu hazırlayan ilk filtredir değişim süresi 6 aydır ama bölge bölge değişim sağlamaktadır.3-9 ay arasında değişim yapılabilir ortalama 6 ayda 5 Micron filtrenin değişimi sağlanmalıdır.Değişim sağlanmadığı taktirde görevini yerine getiremez ve 2 yılda değişmesi gereken membran filtrenin çok daha kısa sürede değişimine yol açar.ERZİN SU ARITMASağlığınız için zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.

Aktif Karbon Filtre(UDF) Aktif karbon filtre su arıtma cihazının 2. aşaması olarak da bilinir, su 5 micron filtreden geçtikten sonra UDF filtreye girer görevi ise Karbon filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal maddeleri arıtır ve suyun membranda arıtımı için 2.aşamadır ve suyun arıtımı için suyu membrana hazırlar.Değişim süresi bölge bölge değişmekte olup ortalama 6 aydır.3-9 ay arasında değişimi yapılmalıdır değişim yapılmadığı takdir de membran filtre çok daha kısa sürede ölür ve değişiminin yapılması gerekir.ERZİN SU ARITMA Sağlığınız ve Kar suyu tadında su içmek için UDF filtrenizi zamanında değiştiriniz.

Karbon Block Filtre(CTO) Karbon block filtre su arıtma cihazının 3. aşaması olarak da bilinir.Su 5 Micron-UDF filtreden geçtikten sonra CTO filtreye girer.Karbon Block filtrenin görevi ise, Suda ki kötü kokuyu ve kötü tat veren tüm maddeleri arıtır ayrıca suda ki kirecide belli nebzede içinde absorbe ederek membran filtreye geçişini engeller.CTO filtrenin değişim süresi 3-9 ay arasında bölge bölge değişmektedir, ortalama ise 6 ayda değişimi yapılması gerekmektedir.Membran filtrenin 2 yıldan daha kısa sürede değişiminin yapılmamasını istiyorsanız CTO filtreyi ve diğer Alt takım filtrelerini zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.ERZİN SU ARITMA Sağlıklı bir su için filtrelerinizi zamanında değiştiriniz.

Post Carbon Filtre(Tatlandırıcı) Post Karbon filtre su arıtma cihazının 5. Aşaması olarakda bilinir.Görevi ise membran filtreden çıkan suyun hindistan cevizi aroması ile tat vermektir.Değişim süresi 1 yıldır zamanında değişim sağlanmadığı takdirde içerisinde tortu ve yosun birikme ihtimali vardır.ERZİN SU ARITMA Sağlığınız için zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.

Mineral Filtre ERZİN SU ARITMA 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile bayanların olduğu ailelerin daha çok ilgi göstermesi gereken bir ürün.zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suyun içeriğinde olması gereken ama sularımızda gerekli miktarda bulunmayan vitaminleri (mineral,sodyum,potasyum ve özellikle kalsiyum) suyun içeriğine katarak hem vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir hemde vücudun direncini yükseltir. İçeriğinde ; Kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ,orta üstü kemik erimesi ve diş saglıgınız için (özellikle; bebek, çocuk ve yaşlılarda ) Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler.

***ÖNEMLİ: Mineral filtrenin içeriğinde yüzde 100 Doğal mineral taşları kullanılmıştır. piyasadaki yapay tatlandırıcılardan farkını filtrenin içini açarak görebilirsiniz! Minerel filtreli arıtma modellerimizi kullananlar bir süre sonra olumlu etkilerini görmeye başlıyacaklardır.

Kullanım Ömrü: 12 -24 AY

Alkali Filtre Alkalin filtresi, reverse osmosis su arıtma cihazından çıkan suya kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum gibi mineraller ekleyerek pH seviyesini yükseltir. Alkalin pH filtreleri yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha saf, kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su, vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.

ERZİN SU ARITMA ile İyi bir pH dengesi yakalayın ve iyi hissedin

  Organlarımızın pH dereceleri küçük farklılıklar gösterse de bedenimiz için ideal ortam hafif alkali olandır. Kanı doğru bir pH derecesinde tutmak bedenimizin en önemli görevidir. Ufak sapmaların bile sağlığımız üzerinde büyük etkileri olur. Değişim süresi ise 1-1.5 yıl arasında değişimi sağlanmalıdır sağlığınız açısında zamanında değişim sağlayınız. Bağlantı: 1/4″ Boy: 254mm Çap: 53mm Max. çalışma basıncı: 6Bar Maks. akış hızı: 250lt/24Saat Maks. çalışma sıcaklığı 51 C pH dengesi: 8,00-9,5

​Detox Filtre ERZİN SU ARITMA Detox Filtre su arıtma cihazının 8. aşaması ve son aşamasıdır görevi suyun yapısal olarak H2O yapısını düzene sokmaktır.Su detox filtre içerisini girdiğinde titreşime uğrar ve H2O yapısını bu sayede düzene sokarak vücutta çok daha kolay emilimini sağlar.Değişim süresi yoktur fakat belli bir süre sonra diğer filtreler zamanında değişim sağlanmadığı takdirde Detox filtrenin içerisinde yosunlanma ve tortu birikimi yaptığı takdirde değişimi sağlanması gerekir.